Teknik Tekstil

TEKNİK TEKSTİL
Tekstil sektörünün en hızlı büyüyen alanı olan teknik tekstiller günümüzde tıp, taşımacılık, koruyucu giysiler, tarım, spor malzemeleri, paketleme, jeotekstiller, inşaat ve sanayi gibi bir çok alanda karşımıza çıkmaktadır.

Teknik tekstil çalışmalarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve özel ürün seçenekleri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vererek teknik tekstil alanında ürünlerde sınırlı kalmamaktır.

 
KONFEKSİYON UYGULAMALARI
Yanması geciktirilmiş endüstriyel iş elbisesi kumaş uygulamalarıdır.
İtfaiye, Emniyet Görevlisi, Lojistik Çalışanları Konfeksiyonu
Ale valmazlık,yanmazlık güç tutuşur özelliği ile yıkamaya dayanıklı kumaş grubudur.
 
   
Kış Sporları Konfeksiyonu
Nefes alabilen,leke ve su itici,su geçirmez, ışığı yansıtan kumaş grubudur.
 
       
 
Sıvı Geçirmeyen ve Nefes Alan Tekstiller
  • Su geçirmez ve nefes alabilir kumaşlar otomobil koltuk döşemelerinde ve ayakkabı
  • üretimi gibi birçok alanda kullanılabilmektedir.
 
 
 
 

OTOMOTİV UYGULAMALARI
Lamine edilmiş ve kaplamalı ürünlerimiz   yanmazlık, dayanıklılık ve su  geçirmez özelliklerinden dolayı otomotiv sektöründe bagaj,tavan ve yer uygulamalarında tercih edilmektedir.

Sünger Laminasyonları
Nefes alır, su geçirmeyen,  koku yapmayan, güç tutuşur özellikli kumaşların  süngerle lamine edilmesinden
ortaya çıkan uygulamadır.
 
     
Keçe Laminasyonları
Hava geçirgenliği olup otomotiv sektöründe yaygın olarak kullanılan bir üründür.
 
   
Termoplastik Kaplamalar
Isıtıldıklarında yumuşayan,soğutulduklarında tekrar sertleşen plastik grubudur.Termoplastik reçineler malzemenin çekme ve eğilme dayanımlarının artırılması için kullanılırlar .Otomotiv sektöründe yaygın olarak kullanılan termoplastikler uçak sanayisinde de yüksek performanslı malzeme çözümlerinde kullanılmaktadırlar.
 
   
Nonwoven Laminasyonları
Özel kullanımlar için imal edilen ve kullanım süresine göre maliyeti çok düşük olan teknik tekstil ürünüdür. Sıvı çekici, sıvı itici, esnek, sağlam, yumuşak, gergin, yanmayı geciktirici, filtre edici, antibakteriyel özelliklerine sahip olabilirler.             
 
   
Poliester Kaplama
Yüksek sıcaklığa dayanıklı, düşük çekme özelliği  bozulmaya, küflenmeye  karşı dayanıklı, yüksek aşınma direnci olan kaplama şeklidir.
 
 
 
 
AYAKKABI UYGULAMALARI
Laminasyon tekniği su geçirmez ve nefes alabilir kumaşlarda, otomotiv sektöründe  kullanıldığı gibi ayakkabı sektöründe de kullanılabilmektedir.
Sünger Laminasyonu
Ayakkabı sektöründe  de kullanılarak teknik tekstil alanını genişletmektedir.
 
     
Sunideri Laminasyonu
Suni deri sınırsız renk ve desenleriyle sektörün en çok aranan malzemesi olmayı başarmıştır.
 
   
Goratex Uygulamaları
Gore-Tex malzeme, naylon veya polyester gibi yüksek performanslı sentetik kumaşlar üzerine lamine edilerek (ısıl işlemle yapıştırma) su ve rüzgar geçirmez fakat bunun yanında nefes alabilir giysiler, eldivenler, şapkalar ve ayakkabılar üretilir. Gore-Tex kumaşlar suyu, karı, ve rüzgarı dışarıda tutarken içeride biriken su buharını dış ortama atarlar.
 
Termoplastik Kaplamalar
Sürtünmeye dayanımları, elastik oluşları, yırtılmaya karşı dirençleri ve düşük sıcaklıklardaki esneme kabiliyetleri nedeniyle ayakkabı endüstrisinde geniş bir kullanım alanı bulurlar.
 
     
 
 
BRANDA UYGULAMALARI
Su ve ışık geçirmez kumaştan üretilmiş olan su ve güneş ışıklarından mevsimine göre  korunma gerektiren mekanlar başta  olmak üzere tekne ve araçlarda da kullanılmaktadır.
Poliüretan Kaplama
Yüksek uzama değeri, hava şartlarına, yırtılmaya ve aşınmaya dayanıklı PU ürünler PVC ürünlere oranla pahalı olmakla beraber, daha sıhhi ve ekolojik olmaları, nefes alabilirlik,yumuşaklık,teknik değerler ve görünüm yönlerinden doğal deriye çok yakın özellikler taşımaları nedeniyle tercih edilmektedir.
 
   
Antislip Kaydırmazlık Kaplamaları
Anti- slip özellikli kumaşlar özellikle ev tekstili  alanında kullanılmaktadır.
 
   

 

 
 

 

 
Etiketler: Konfeksiyon Uygulamaları, İtfaiye, Emniyet Görevlisi, Lojistik Çalışanları Konfeksiyonu, Kış Sporları Konfeksiyonu, Sıvı Geçirmeyen ve Nefes Alan Tekstiller, Otomotiv Uygulamaları, Sünger Laminasyonları, Keçe Laminasyonları, Termoplastik Kaplamalar, Nonwoven Laminasyonları, Poliester Kaplama, Ayakkabı Uygulamaları, Sünger Laminasyonu, Sunideri Laminasyonu, Goratex Uygulamaları, Termoplastik Kaplamalar, Branda Uygulamaları, Poliüretan Kaplama, Antislip Kaydırmazlık Kaplamaları
Güvenlik Kodu
Lütfen resimde gördüğünüz iki kelimeyi aşağıdaki alana yazınız. Resimdeki yazıyı okumakta zorlanıyorsanız resmin sağındaki "Yeni deneme" butonuna tıklayarak yeni iki kelime seçebilirsiniz.